ul. Piotrkowska 204 / 210
90 - 369 Łódź, Śródmieście
606 798 806

Peeling kawitacyjny i ultradźwięki

Opis

peeling kawitacyjny łódź

Opis

Każdy nastolatek chciałby mieć cerę bez trądziku, każda Pani w średnim wieku chciałaby wyglądać młodo - czy to jest możliwe? Oczywiście tak! Odpowiedzią na te pytania jest peeling kawitacyjny i ultradźwięki.

Peeling kawitacyjny, ultradźwięki - ich działanie oraz zastosowanie

Ultradźwięki (jonoforeza) jest to jedna z najnowocześniejszych technologii, oparta na zastosowaniu fali akustycznej o różnych częstotliwościach do przeprowadzania zabiegów poprawiających kondycję skóry, oraz spowalniająca proces starzenia. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna, łagodna, zwiększa skuteczność i podnosi jakość zabiegów, a także potęguje działanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.W dermatologii i kosmetologii znajdują zastosowanie ultradźwięki o częstotliwości 3MHz oraz od 22-30tyś. Hz. Najlepszą penetrację w skórze uzyskuje się przy małych częstotliwościach.

Ultradźwięki mają działanie: mechaniczne, termiczne oraz fizykochemiczne:

Mechaniczne - polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. "mikromasażu komórek" w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Efektem jest poprawa mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyśpieszenie metabolizmu komórek (poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen), a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii.

Termiczne - działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształcaniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyśpiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, i które wywiera korzystny wpływ na tkankę nerwową, oraz ma działanie przeciwbólowe. Ciepło penetrując w tkankę odpręża skórę i mięśnie, zaś głęboki delikatny masaż poprawia przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek.

Fizykochemiczne - polega na przyśpieszeniu metabolizmu w skórze, poprawia pH powierzchni skóry, zwiększa absorbcję składników odżywczych oraz działa bakteriobójczo.

Peeling kawitacyjny oraz ultradźwięki ułatwiają również penetracje substancjom leczniczym i preparatom, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, przyśpieszają leczenie zmian trądziku pospolitego i różowatego, a także preparatom nawilżającym, odżywiającym i regenerującym skórę suchą, złuszczającą się, niedotlenioną, wiotką, poszarzałą, zmęczoną i dojrzałą.

Wpływ ultradźwięków na skórę

  • zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, umożliwiając głębszą penetrację substancji aktywnych;
  • wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne;
  • eliminuje zmarszczki i zapobiega ich tworzeniu;
  • niweluje zmiany potrądzikowe;
  • przyśpiesza wygładzanie blizn;
  • przyśpiesza leczenie zmian trądziku pospolitego i różowatego;
  • likwiduje tzw. worki pod oczami, poprawiając krążenie krwi i limfy;
  • rozbija cząsteczki tłuszczu, zwiększając skuteczność zabiegów antycelulitowych i ujędrniających;
  • wygładza, nawilża, odżywia, regeneruje i złuszcza skórę.

Peeling kawitacyjny i jego wpływ na skórę

Peeling kawitacyjny to inaczej fala ultradźwiękowa, która w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione gazem. Mają one zdolność powiększania się, a następnie pękania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Pod wpływem wytworzonego ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego oczyszczenia skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych. Peeling kawitacyjny pozwala pozbyć się zmarszczek, likwiduje worki pod oczami oraz wiele innych.

Cennik

Cennik peelingu kawitacyjnego

Strona w przygotowaniu

Umów się na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz, a my oddzwonimy!